| anonim_4396 a întrebat:

Buna"happy. Ce pot face impotriva punctelor negre?tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Iei un creion de culoare cat mai apropiata de cea a pielii...batting eyelashes
Pai ce sa faci? Spala cu sapun protex (sau mai bine de sapun din acela cu sulf, este EXTRA pentru cosuri), apoi clateste cu ceai de musetel. Poate ai si tenul gras, din cauza aceasta sa ai cosuri negre, atunci foloseste masca cu castraveti, sau masca cu lamaie, nu stiu care este mai buna, sau mai potrivita tenului tau. thinking

| ladygaga a răspuns:

Masti naturale sau argila.

Zineryt nu`ti recomand pentru ca nu e pentru puncte negre, cu el trec cosurile albe.
Daca nu te poti duce la salon sa ti le scoata si n`o sa-ti mai iasa.

| TrustMe a răspuns:

Incearca garnier pure active e foarte bun :) http://www.garnier.ro/......range.aspx

| mikypiky a răspuns:

Cumpara o crema buna sau stoarcele. Poti merge si la un dermatolog care sa iti spuna ce creme sa folosesti sau ce sa faci impotriva lor. Eventual poti incerca un tratament. Exista cateva solutii.

| Rj a răspuns:

Puneti putin malai in palma si apoi freaca acolo unde sunt punctele negre. La mine functioneaza.