| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
ce pot face pentru a avea un par sanatos? sau cel putin ca aspect,
m-am tuns acum cateva luni mai scurt si destul de mult varfurile nu-mi sunt arse ma uit aproape la lumina si nu sunt dar parul meu a inceput sa fie rar sa cada si sa aiba un aspect urat se incalceste foarte repede e uscat nu are stralucire nu are nimic...am folosit balsame masti cu ulei de ricin de masline de argan dar sincer.nimic nu ma ajuta...folosesc si seruri de par plus ca nu folosesc placa sau uscator de par de mult timp deci ce ma sfatuiti sa fac? sunt obsedata de parul meulaughing dar totusi chiar nu exagerez arata ft raubig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
foloseste masca naturala din ulei masline+ galbenus de ou+vitamina A faci o maioneza si o aplici pe par, apoi invelesti capu in folie si stai cat poti tu 3-4-5 ore apoi te speli normal, foloseste ulei de ricin, infuzie de ceai din urzica, frunze de nuc, regenereaza-ti parul o data pe luna, adica sa iti tunzi din varfuri sa te tunda cineva care este usor la mana, poate nu vor fi efecte vizibile imediat, dar rau nu iti poate face, si eu folosesc aceste mici trucuri naturale si sunt multumita
O seara bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Am folosit ulei de masline si toate cele si nu prea vad o diferenta. poate imi sta un pic mai aranjat parul dar ca aspect tot asa e...de tuns cam il tund eu o data la 2 luni sau in fiecare...depinde.mai il las sa creasca ca sa merg la coafor sa mi-l tunda egal

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai folosit doar uleiul de masline, dar masca cu galbenus ai folosit?

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Inca nudar am sa incerc sapt viitoarebig grin

| Feelings14 a răspuns:

Uleiul de ricin face minuni big grin gasesti la farmacie si e in jur de 5 lei. eu il folosesc o data pe saptamana ca masca.il pui pe par, iti prinzi parul si stai asa 3-4ore. cat mai mult, apoi te speli. o sa-ti hraneasca parul. dupa prima spalare nu o sa se duca foarte bine, dar daca te spali de doua ori pe cap se curata. uleiul de ricin e bun si pentru unghii. happy

| Susanne a răspuns:

Toarna cateva picaturi de ulei de argan intre palme, apoi freaca intre acestea pana cand se incalzeste. Maseaza usor scalpul asigura ca vei acoperi intreaga suprafata a parului, de la radacina catre varfuri. Acopera capul cu o folie de plastic si asteptata aproximativ o ora, dupa care te poti spala. Pentru efecte puternice, poti lasa uleiul de argan sa actioneze pa durata intregii nopti.