| Hela a întrebat:

Buna! Ce sa fac daca ma doare in umar cand intorc capul spre stanga(ma doare rau de tot, parca ma injunghie cineva)? M-a luat dintr-odata, cred ca am dormit rau sau nu stiu ce am patit...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti sa faci nimic, ai facut torticolis, o entorsa la gat-cap-umar.
va trece in cateva zile!
Ia panadol cate 2 pastile odata la fiecare 6 ore
Pune pe gat putin unguent cu Voltaren sau dicolfenac.
Stai in pat, culcat pe 2 perne si odihneste-te!
Evita sa te uiti la un ecran sau screen de telefon, laptop sau computer, fiindca ti gatul incordat si nu-ti trece, dimpotriva, te va durea mai rau.

| MyNameisEduard a răspuns:

Exact la fel am pățit si eu acum o săptămână, ai dormit rău.Eu m-am dat cu cremă dar îți trece si fără după vreo 2 zile.O zi bună! happy