| Nudamnume a întrebat:

Salutare tuturor,am o problema cred ca am dormit rau aseara ca acum ma doare partea stanga a gatului nu stiu ce sa fac daca imi las capul in stanga sau daca ma intorc la stanga ma doare ingrozitor, si nu stiu ce sa fac.M-am frectionat cu carmol si acum am un prosop infasurat.Ce sa fac sa nu ma mai doara daca era o durere suportabila mai ziceam dar e raaau am plecat de la scoala.Va rog dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeeaConstantin a răspuns:

Patesc des asta. Trece de la sine. Important e ca in noaptea urmatoare, sa dormi bine (de preferat fara perna). Daca problema persista 2-3-4 zile, in cazul ala, mergi la doctor.

6 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

Eu patesc asta destul de des din cauza ca dorm pe burta cu gatul rasucit la 90 grade. E o durere groaznica simti ca ti se rupe gatul daca intorci capul prea mult.

De regula durerea asta trece dupa 1-2 zile asta daca nu mai dormi in pozitia care te-a pricopsit cu durerea asta. Daca durerea persista s-ar putea sa fie ceva mai serios si necesita o vizita la medic...

Multa sanatate! big grin

| BuGz a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la doctor sau medicul de familie.
Iti spun in proportie de 99 % nu vei gasi raspunsul stiintific aici ( doar daca este vreun doctor pe aici... si nu prea cred )
Cel mai bine mergi la medic spune-i ce s-a intamplat si v-a gasi el o solutiewinking
Mult noroc

| Ponce a răspuns:

Hai frate, sa fim seriosi. Pentru orice prostie postati. Am patit si eu, la fel, si mi-a trecut dupa 1/2 zile. In orice caz, mergi la doctor, nu suntem doctori sa-ti da-m tratament. E o chestie normala, trateaz-o ca atare.

| niculita4tpu a răspuns:

Nu e de glumit cu asta. Roaga pe cineva sa mearga la farmacie sa-ti ia antinevralgic si un unguent gen "Puterea ursului". Durerile astea ar putea aparea si daca dormi pe o perna proasta. Si inca ceva: salteaua cand ai schimbat-o ultima data? Asta iti mai trebuie, sa te ia si durerea de spate. Arunca o privire pe http://www.expert-saltele.ro/ au saltele bune pentru spate si perne memory foam (eu de-asta am si nu ma doare gatul deloc, ever!). Sanatate!

| Nudamnume explică (pentru niculita4tpu):

Salteaua e luata in vara prin iulie

| Nudamnume explică:

LA doctor pentru ca am dormit aiurea? Nu prea cred...