| lorenmorgan a întrebat:

Buna) cind m-a uit atent in oglinda observ ca irisul de la ochiul sting este putin ridicat mai in sus decit la ce-l drept acest lucru
a observat si mama mea cind s-a uitat la niste poze de ale mele si aspus ca cu un ochi privesc in alta parte, vreau sa spun ca ma sperie acest lucru mi-e frica sa nu sa se complice,mentionez ca cu jumatate de an in urma am fost la medic si mi-a spus ca am astigmatism si mi-a dat sa port chelari, poate fi promblema aceasta de la astigmatism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil da, daca nu porti ochelarii permanent. poate ai si putin strabism, cel mai corect ar fi sa mai faci o consultatie orl.si strabismul se corecteaza.bafta!

| lorenmorgan explică (pentru express11):

Multumesc da de la iceput ii purtam permanent dar acum am si uitat ca trebuie sa-i port

| express11 a răspuns (pentru lorenmorgan):

Ok.ai grija de tine! fa un control oftalmologic.sanatate!