| MrFreedom83 a întrebat:

.citeva zile in urma mi s-a umflat gingia la maseaua din minte. ce pot face..nu ma doare dar in schimb mi s-a umflat inca si mai tare. ce as putea face ca sa-mi treaca numai sa nu merg la stomatolog. poate este vreo lecuire acasa? mersi anticipat fundita sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Acea masea este stricata si nicidecum nu e de la vreun curent umflatura. Nu te doare pentru ca ti se face puroi si de la o zi la alta ti se va umfla si mai tare. Mergi la farmacie sa-ti dea niste pastile ce le iei odata la 12 ore si usor usor ti se va disumfla. Vezi sa te feresti de curent si de frig, in rest vei fi bine. Dupa aceea, fa-ti curaj sa mergi la medic ori sa ti-o plombeze ori sa ti-o scoata.

| FyTzE a răspuns:

Nu inteleg! cum sa ai o masea in minte si sa ti se mai si unfle gingia! du-te la un doctor si nu cred ca cel mai recomandat este cel stomatolog! zic mai bine unu chirurg da nici acesta nu poate sa tio scoata de acolo! Aaaa unul psihiatru poate o ai in imaginatia ta! scuza-ma daca nu este raspunsul dorit dar nu vreau sa rad de tine chiar nu inteleg!

| DiavoloMarian a răspuns:

Baga`ti vata in urechea din partea la care te doare maseaua, posibil sa te fi tras curentul.

| MrFreedom83 explică:

Va multumesc absolut pe totsi..mea trecut totul! nu mai este umflat decu nimic doar putin dar debea simt (fr)

| alexjora a răspuns:

Nu iti fa griji si mie mi s-a intamplat trebuie sa-ti scoti acea masea umflatura ti s-a facut pentru ca trebuie sa-ti iasa o alta masea de minte pentru ca aceea s-a imbolnavit in ghilimele dar dupa ce o scoti umflatura se va retrage

| Dimi2001 a răspuns:

Trebuie sa te duci la stomatoloc, daca nu o sa te duci te va durea mai rau si sunt si mai multe agravatii