| Alexia16ale a întrebat:

Buna,Cum as putea slabi 1-2 kg pe saptamana am nevoie ca vine vara neaparat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand sport, alergand zilnic 5-6km si mancand sanatos, fara snaks-uri, fara dulciuri, fara sucuri si fara carbohidrati.

| Alexia16ale explică (pentru Violleta2022):

O ora de sport pe zi plus alergat si 1100 de calorii as putea slabi 1 kg pe saptamana macar?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexia16ale):

Probabil, asta nu stiu, depinde numai de tine, dar vad ca nu esti genul sa te tii de cuvant, adica sa fii consecventa, atat vreme cat spui:
"Eu nu stiu cum sa fac ca parca de cand am zis ca slabesc si eu mai rau ma ingras parca am mai pus ceva".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o dieta stricat si sanatoasa.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Incepănd de azi, tai zahărul și păinei 66 de zile

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Ca o gluma, de la Auschwitz nu a iesit nimeni gras.

| Alexia16ale explică (pentru ioana748):

Buna,Eu nu stiu cum sa fac ca parca de cand am zis ca slabesc si eu mai rau ma ingras parca am mai pus ceva

| ioana748 a răspuns (pentru Alexia16ale):

Buna,
In primul rand sa te relaxezi si sa te accepti si iubesti asa cum esti.
Nu te mai gandi cateva zile.
Anumite organisme cand incep un regim drastic intai se umfla, exista termeni medicali dar nu te incarc cu ele.
Si cam dupa o luna vezi cum se dezumfla.
Trebuie sa ai putina rabdare, ca te stresezi si mai rau.
Asa ca trei zile incearca sa uiti si sa mananci cate putin din ce ti e pofta.
Apoi fa ti un regim strict in care sa mananci doar iaurt si banane de luni pana sambata, duminică mananci ce doresti.
Poti adauga si oua fierte in a doua saptamana.
Apa, ceai la discreție.
Si nu uita ca esti frumoasa asa cum esti.
Melodia din link este pentru tine.
❤️
https://youtu.be/7kEwGXLdbZ8?si=JAC0nAN4JJYi849C

| Alexia16ale explică (pentru ioana748):

Buna,As vrea de maine sa tin post cu apa pana marti de dimineata am vzt ca unele fete au slabit 3 kg si apoi sa imi creez un deficit caloric de 1100 de calorii.Ma gandeam sa tin pe fiecare saptamana post cu apa 3 zile timp de 3 saptamani dar poti slabi 9 kg in asa timp scurt?

| ioana748 a răspuns (pentru Alexia16ale):

Da, poti slabi. Dar trebuie sa nu intrerupi si sa te tii de programul propus.
Insa de mentinut este mai greu si este riscul sa te ingrasi dublu inapoi.

| ioana748 a răspuns (pentru Alexia16ale):

Totusi nu cred ca este o idee buna sa nu mananci nimic trei zile.
Daca esti in crestere sa nu lesini.
Vorbeste cu parintii sa te ajute, sa faca mancare de regim si salate.
Bafta, ❤️

| Alexia16ale explică (pentru ioana748):

O să vorbesc si cu ei o sa va tin la curent! multumesc mult❤️

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Incearca un program de slabit. https://foreverliving.ro/pachete-c9?rid=400-000-769-127
Il poti lua si la reducere frumusică de la 1. Informeaza-te despre el in link.
Pe Youtube gaseşti video cum vb dna Dr despre el.

| Mateo1282 a răspuns:

Bună seara! Am vazut ca doriți să slăbiți deoarece vine vara așa că vă pot da niște sfaturi!
1. Puteți ține o dietă bogata in proteine și scăzută în grăsimi.
2. Excludeți Fast-Food-ul din meniul dumneavoastră dacă îl consumați.
3. Puteți face mișcare, de exemplu: Alergare, sală, plimbare de durată ceva mai lungă, ridicarea de greutăți si asa mai departe.
4. Excludeți zaharurile, sau dacă consumați, puțin sau chiar deloc.
Multă sănătate si spor la treaba!