| AnaAna29 a întrebat:

Cum as putea slabi? Am tinut diferite diete dar in zadar.Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Fa ce fac si eu cand pun cateva kg in plus, rabd foame!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Educatie fizica! Dietele ajuta doar la mentinerea greutatii, nu si la scaderea ei! Si cand spun educatie fizica ma refer la un program strict.

| Andeuta a răspuns:

Sa sti ca nu e vorba in totdeauna de diete. Eu am slabit doar respectand cele 3 mese ale zilei fara sa mananc intre ele si am eliminat painea pentru o perioada si alimentele cu multa grasime. Dar cel mai bun sfat ar fi sa ceri parerea unui medic nutritionist si categoric sport.

Răspuns utilizator avertizat
| Euuw a răspuns:

Eu am ales infometarea : maxim 4 mere/zi, maxim 5 biscuiti fit de la ulpio la 5 zile

| RebekkaRebbe a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la sala

| iohana93 a răspuns:

Ar fi mai bine daca te-ai duce la un specialist sa iti spuna exact ce trebuie sa faci pentru a slabi, nu mai incerca diete care le-ai auzit de la altcineva sau de pe net, pentru ca iti poti strica sanatatea, e mai indicat sa mergi sa consulti un specialist si impreuna cu el poti stabili un regim potrivit organismului tau. multa bafta

| Oana_Madalina_Dan_1983 a răspuns:

Dieta dukan, o recomand, 10 kg din 7 ianuarie pana acum, tinuta la sange...