Cum pot sa scap de matreata? Pot sa mentionez ca fac dus in fiecare seara si ma spal si pe cap cu Clear Man, inainte foloseam head and shoulders dar degeaba, asa ca am trecut pe clear man, de aproximativ 6 luni ma spal doar cu clear man, dar tot degeaba. Care poate fi problema? de limpazit pe cap ma limpezesc foarte bine cu apa. Oare inca nu am gasit samponul perfect pentru scalpul meu? chiar nu stiu cum pot sa mai scap de matreata. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi nu ezitati sa o faceti. multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| BlackNights a răspuns:

Inainte sa mai incerci si altceva,care poate sa si coste o groaza de bani,mai bine ai incerca ceva naturist,du-te la un plafar si intreaba, sau cauta pe net, exista tot felul de remedii.Sau fa o vizita la dermatolog.

| TheBadOne a răspuns:

Nu mai folosi Head&Shoulders! De obicei, adica pe toate persoanele pe care le-am intrebat, spun ca face mai multa matreata.
Eu spun sa folosesti Clear, de fapt ia-ti o sticluta mai mica, pentru a vedea daca functioneaza pentru tine. Si eu am, adica mai mult aveam, probleme cu matreata si Clear mi-a prins bine.

| erika13 a răspuns:

Pima intrebare,daca lucrati in mediu de stres? daca da,inseamna ca aveti o problema, trebuie sa va luati magneziu supliment alimentar sau mergeti la un dermatolog sa va scrie un remediu pentru matreata. daca nu sunteti in mediu poluat, atunci ar trebui sa va luati sampon pe baza totala de plante medicinale.[life care]