| alexiutza1dulkic a întrebat:

cum pot scapa de o durere extraordinar de dureroasa care se duce spre maxilar? Este vorba de urechea stanga. Va rog...raspuns rapid...vot+funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

O nevralgie, ai stat în curent sau durerea poate porni de la o măsea ai grijă ori e cariată, ori vreuna plombată. Oricum poți să iei Ibuprofen 600 Mg dacă vrei să scapi de durere, un tratament de 4-5 zile, dar pe langă el să mai iei și un pansament gastric, Omez, asta ca să nu te doară burtă sau să te ardă pe gât. Dacă durerea nu cedează poți lua și un Ketonal Duo, unul la 12 ore! Astea două în combinație ar trebui să te scape de durere. Să nu iei agocalmin fiolă cu ele că este periculos! În rest numai bine, dupa 4-5 zile dacă este de la o măsea durerea va ajunge la ea o vei simți înaltă sau te va durea, dacă nu înseamnă că ai fost prinsa de curent și va trece.

| alexiutza1dulkic explică (pentru Azµre):

Multumesc pentru ajutor dar este o otita.

| Azµre a răspuns (pentru alexiutza1dulkic):

Te rezolvi cu picăturile alea care ți le-am dat...
Garasone solutie pentru uz oftalmic/otic este de asemenea recomandat in afectiunile canalului auditiv extern, cum sunt otita externa acuta si cronica, dermatita eczematiforma, dermatita seboreica si dermatita de contact suprainfectata cu germeni sensibili la gentamicina.

3 răspunsuri:
| laurentiu_9029 a răspuns:

Tare asta! Durere extraordinar de dureroasa...