| foreveryoung10 a întrebat:

Buna happy.cum sa incep...Am 13 ani si ca orice fata de varsta mea,imi cresc sanii.Dar ma lovesc destul de des in zona aceasta si de cateva ori am vazut niste pete micute rosii pe sani,as vrea sa precizez ca daca mi-l ating putin, ma doare.Nu e o durere insuportabila dar, doare.De la lovituri pot aparea noduli? as putea avea si eu? ar trebui sa fac un control? multumesc anticipat :X Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cum am spus, du-te la medicul tau de familie daca durerea persista. Noduri nu trebuie sa ai la sani, nu stiu daca e de la lovituri ( ai grija, sanii sunt foarte sensibili), sau poate sa fie altceva.

| BiuL a răspuns:

Ce lovituri? Nu inteleg, faci box? Ai si tu grija de sanii tai, de corpul tau mai ales de zonele mai sensibile. Petele micute rosii ar putea fi orice de la o alergie, cosuri la o iritatie, dematita etc Nodulii se simt la palpare daca exista. Cica e normal sa ai unele dureri cand sunt in crestere, de asemenea e normal sa fie sensibili si durerosi inainte de menstruatie, dar pentru linistea ta poti faci un consult.