| aurelia96 a întrebat:

cum scap de infectia urinara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Akid a răspuns:

Stiu eu cea mai buna solutie: DU¬TE FATO¬ LA MEDIC
in pnm
ce mai astepti
noi de unde vreii sa stim?
daca ne intrebai ce se ia pentru raceala poate stiam da de infectii urinare...no talking
dhoamnee...

| Aysa19 a răspuns:

Du-te la medic, nu e de joaca.Numai sta pe locuri si obiecte reci ai grija cu vestimentatia imbracate bine fara spatele gol, fii maia tenta ce afci si cu ce te imbraci. Dar si facand asta tot trebuie sa consulti un doctor.Ai grija pe vitor!

| Marijuana a răspuns:

Da mah bv ia niste pastile dupa ureche si dupa aia vii aici cu o intrebare cum sa evadez din spital ca nu`mi mai da astia drumu` d`aici.

SIMPLU te duci la un doctor, iti faci analize si restul` iti sp doctoru`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata cind te scoli trebuie sa bei 1 litru de apa plata, pe stomacul gol, acesta trebuie baut in maxim 10 minute dupa care o ora nu trebuie sa maninci nimic, poti folosii urmatoarele ceaiuri daca nu iti plac medicamentele : busuioc, afin, rozmarin, salvie, coada calului, coada soricelului, etc. se beau 3-4 cani pe zi. Cel mai bine este sa urmezi sfatul unui medic si cit mai urgent ca poate avea urmari destul de grave infectiile urinare, Sanatate si noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu tratament antibiotic.
In general se scapa destul de greu de infectia urinara, nu te juca numai cu leacuri babesti.
Trebuie antibiotic si apoi masuri stricte de igiena.
Ai grija la frig, mers pe gresie in picioarele goale, dusuri cu apa rece, lenjerie de prosta calitate!

| iuddavali a răspuns:

Am putea da niste remedii naturiste sau chiar medicamentoase. insa mai bine mergi la medic. nu e nicio rusine. medicul generalist ori specialist iti va da cea mai buna solutie.
sanatate

| claudiu_9958 a răspuns:

Offf fugi la doctor ca nu e de joaca cu asa cevawinking