| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Pentru infecția urinară ce as putea lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce-ți recomandă medicu nu niște neavizați anonimi pe un site...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se vindecă cu antibiotice destinate tratarii infectiilor urinare, dar farmaciile le elibereaza NUMAI pe baza de prescriptie medicala. Cere sfatul medicului de familie.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa iei un doctor
ii faci programare, apoi te duci si te consulta
din nume mi se pare ca esti fata
CA FATA NU TE JOCI CU O INFECTIE URINARA!
poti sa dai in rahaturi grave RAU!

| Adry05 a răspuns (pentru Bizon95):

ăștia ar fi în stare și canceru să întrebe pe TPU cu ce se tratează laughing) sau cum să-și facă singuri operație de apendicită laughing)

| Bizon95 a răspuns (pentru Adry05):

PSSSSSSSSSST
taci si nu le da idei rolling on the floor

| Denisa0954 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci niste analize de urina ca sa vezi exact ce bacterie este, apoi mergi la medicul de familie sa ti prescrie un antibiotic. Infectia urinara trece doar cu antibiotic