| fetita97 a întrebat:

cum slabesc sanatos garantat 10-15 kg in 3 luni? m-am gandit sa incep asa : dimineata la ora 6:00 sa incep sa alerg la 9:00 sa beau un pahar cu apa iar dupa jum de ora mananc o salata cu varza, rosii, castraveti(sare), iar la ora 1 un fruct, la ora 2:00 mananc mancare normala dar reduc happy seara pe la vreo 7:00 ma plimb jum-1 ora... dupa ora 15:00 nu am voie nimic, si fac cu cercul de fier, si cu niste rotite cate jum de ora cu fiecare, slabesc in 3 luni 10-15 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RebelChild a răspuns:

Eu in fiecare zi sar coarda odata pe zi. 100 de sarituri [fara sa te opresti]. apoi 100 de abdomene. 50 dimineata-50 seara. Stiu. Nu`i usor. Si nu merg la sala sau alt ceva. Pur si simplu am exersat acasa. Am inceput usor. cu 50 de sarituri si 20 de abdomene.[20 seara, 20 dimineata]. Nu mananc paine si nu exagerez cu mancarea.

Am mesele regulate. Eu una nu am nevoie de gustari intre mese.

Seara mai ies cu prietenii. Ne plimbam, cutreieram tot orasu'.
La mine a dat rezultatewinking.

Succes si tie!

Cat despre ceea ce vrei tu sa faci mi se pare oke thumbs up.

Noroc. Si sa ajungi la greutatea dorita!happy

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Mie una mi se pare prea drastic,așa dintr-o dată.
Cu această dietă vei slăbi dar vei face diferite boli de stomac, de ficat și altele care nu cred că le dorești.
Este mult prea puțin, și app.nu se mănâncă după ora 18, nu ora 15. Dacă stai să te gândești mai bine și te consulți cu un specialist îți dai seama că nu este bine.
Îmi place totuși la dieta ta că faci foarte mult sport.
Recomandarea mea este să consulți un nutriționist din orașul tău și să îți prescrie ceva,sau măcar să îți faci o dietă mai bogată în alimente.
Pentru început, oricum trebuie să începi să reduci cantitatea de mâncare, apoi să începi o dietă.
Totul se face încetul cu încetul și cu multă voință.
Nu trebuie dacă în trei luni slăbești 9 kg să spui că nu merge și că nu mai poți,mergi înainte și tot încerci.
Oricum,dietele care le faci singur nu îți fac bine,un nutriționist știe ce raport de calorii,cât sport, o dietă pentru organismul tău, pentru cât trebuie să slăbești și ce alimente ar trebui.

Mult succes!

| 9gag a răspuns:

1. Vezi sa nu exagerezi cu sarea.
2. Ai grija ce inseamna pentru tine masa normala de la pranz. Incearca sa iti faci un gratar din piept de pui si sa nu cumva sa mananci mancare prajita.
3. Dupa 15:00 daca ti se face foame ai putea sa mai mananci un fruct sau doua dar ai grija ca unele fructe iti pot creste senzatia de foame(merele si citricele). Ai putea sa mananci o banana.
4. Daca esti dispusa sa faci atat efort(alergari dimineata, exercitii spre seara) ai grija sa nu te prea suprasoliciti, sa nu incerci sa tragi prea mult de tine pentru ca nu vei rezista. De asemenea nu intra brusc in aceasta dieta, incearca in decursul unei saptamani sa reduci usor usor cantitatea mancata iar dupa aceasta saptamana vei putea incepe dieta.Succes

| nikol a răspuns:

Nu e de ajuns doar un pahar cu apa incearca sa bei 1 l sau 2 pe zi ai sa vezi ce repede slabesti eu intr-o saptamana am slabit 2 kg.Mananca multe salate dar nu neaparat sa mananci la o ora cum faci tu. Mananca mancare cu pui ca puiul nu ingrasa prea mult.Apa reduce grasimile din organism asa ca bea cat apa poti pe zi ...In plus de la apa iti creste si parul...