| wrzzer123 a întrebat:

Buna,daca beau pastile cu băuturi energizante pot sa mor? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca e vorba de aspirine, depinde doar de cate bauturi bei pe zi ca sa mori, un tinar a murit dupa vreo 7.
Daca e vorba de cele pentru inima, sau care o pot afecta prin efecte secundare, fii sigur ca inima va ceda dupa mult mai putine.

| Simpatic a răspuns:

Depinde de pastile si ce contraindicatii au ele, cu siguranta nu vei muri dar poti face ceva pe la stomac de exemplu.
Din cate stiu pastilele se iau cu apa, e cel mai safe mediu, unele si cu suc natural pot fi luate, dar depinde cum spuneam de ce anume iei.
Ca sa nu existe niciun dubiu cand mai iei pastile le iei cu un pahar de apa, nu cu energizant, nu cu cafea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă beu multe, da.

| LPCTSTR a răspuns:

Poti muri numai de la pastile sau numai de la energizante, nu trebuie sa le combini ca sa risti moartea.

| PainTech a răspuns:

Poti sa mori in orice caz, dar nu e neaparat din cauza la energizant.

| Bruno92 a răspuns:

Numai dacă doza e prea mare, și nu se știe dacă vei muri. poate vei rămâne cu sechele.

| Sekim a răspuns:

Pastile de ce? Pastile de raceala sau vitamine? Nu. Pastile pentru probleme la inima? Se poate. Daca bei un energizant nu mori orice pastila ai lua, dar, daca sunt pastile pentru inima se poate sa apara ceva probleme, nu o sa mori, dar probleme vor fi.

| Dana2103 a răspuns:

Nu