| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dacă sufăr de sindromul ovarelor polichistice am șanse să rămân însărcinată?
A fost cineva in cauză?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Presupun ca insarcinata nu poti ramane daca n-ai avut act sexual neprotejat cu cineva :?

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Păi sunt căsătorită, am scris mai sus ca încerc de un an și am luat și tratamente, logic ca am?

| blablablab a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Nu stiu ce sa zic, mai incearca thinking Trebuie sa se prinda odata, cand e sa fie, va fi sigur big grin asta e sigur

| blablablab a răspuns:

Doctorii ti-ar recomanda sa te tratezi si asa e si normal, aceeasi problema o am si eu si MII de alte femei, unele nici nu se streseaza atat de mult, normal ca poti ramane insarcinata doar ca faza e ca nu stii cand ti se elibereaza ovulul ca sa se formeze sarcina asa ca ar fi acea sansa la 1milion( un fel de a spune ca se prinde mai greu), menstruatia e neregulata si pentru acest fapt nu stii cand se prinde. Asta iti zic si eu din ce mi s-a spus si mie de catre femei la o anumita varsta si care au avut problema asta, unei prietene datorita acestei probleme a reusit sa ramana dupa 2 ani de incercat, eram si eu speriata dar mi-a trecut big grin

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru blablablab):

Am luat tratamente și am încercat de un an, nu am avut niciodată neregulată menstra până in urma cu patru luni când mi-a întârziat 11 zile apoi iar mi-a fost ok, și acum iar întârzie … ma sperie gandul