| tteo91 a întrebat:

Dava vreau sa ma las de fumat, de exemplu din momentul asta, daca vreau sa numai fumez nicio tigara.. După cat timp nu mai simți neveoia de a fuma? O luna, doua, sau după cat timp? Eu fumez de 12 ani. Si am mai încercat sa ma las de fumat dar deja după O saptamana de nefumat, n-am mai rezistat si am început din nou. Si acum as vrea sa stiu ce perioada de timp îți trebuie sa numai fumezi încât pe urma sa nu mai fi dependent de fumam?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Stiu pe cineva care s-a apucat din nou de fumat la 5 ani dupa ce s-a lasat. A avut insa un motiv, a avut o problema foarte serioasa cu unul din copiii lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul este un drog psihic. Daca ai vointa nu mai fumezi toata viata. Cineva mi-a spus ca dupa doua luni nu a mai simtit nevoia sa fueze dar...chiar acum dupa ani de zile tentatia e tentatie.deci e un drog psihic si daca dupa doua trei luni, te-ai dezvatat, inca esti foarte sensibil la asa ceva, poti lua fumatul de la capat oricand. Vointa daca ai, nu mai fumezi.

| iepurascufundita a răspuns:

Pai acest lucru depinde si de cat de multe tigari fumai pe zi, eu am fumat un an jumate si m-am lasat de cam de 6 luni chiar si dupa atat timp mai simt nevoia sa fumez, te sfatuiesc sa te duci la farmacie si sa intrebi acolo de cateva remedii, plasturi sau ceva mentolat