| Lola200228 a întrebat:

De 2 saptamani am niste probleme cu fierea adică după ce mănânc mi se face rau si etc.
Am fost la ecograf unde mi.au spus că am fierea sucita din nastere si am bila leneșă. Acum tin regim...cu supe de legume și banane etc si mi.e teama ca v.a trebuii sa traiesc toata viata asa. Medicul mi.a recomandat linex si triferment. Mă întrebam
. Dacă îmi scot fiara, v.a fi mai okey? După câteva luni de operație voi putea mânca normal? Vreau sa imi răspundă doar cei care sunt intr-o situație ca mine. Va rog. Dau funda. Apropo am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andrei900Boss a răspuns:

M-am uitat pe Net se poate scoate fierea nu este un organ este secretia produsa de ficat. de-ti daca scoti un ficat dupa aia e o problema. de-ti stai linistit ca nu este un organ este fiere. adica un lichid verde produs de la ficat. dupa poti manca Normal! poti cauta pe Net fierea nu este un organ digestic. stomacul si ficatul este.

| Andrei900Boss a răspuns:

Poti manca doar dupa 6 luni dupa o operatie cand scoti fierea.