| Maria3011 a întrebat:

Buna..de 2 zile tremur foarte tare(daca vreau sa beau cc cu paharul dau pe mine pentru ca tremur eu tremur 24/24 dar acum tremur mai rau.Cum as putea opri asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa afli de ce tremuri, pentru ca pot fi cauze multiple. Ai frisoane?

Contacteaza medicul de familie si spune-i exact ce ne-ai spus si noua.

| Maria3011 explică (pentru johnnny123):

Am glicemia scăzută din cate stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e de doua zile ar putea indica ca ești anxioasa /stresata, dacă ai aceasta problema de un timp mai îndelungat ar putea fi ceva neurologic, parkinson sau tremor esențialis. Incearca sa eviți sucurile acidulate, cafeaua, cofeina și sa faci mai multa mișcare, sa nu stai prea mult timp în loc.