| Ella_Michaella_1996 a întrebat:

de 4 luni fac sala si nu tin un regim neaparat doar ca nu mai manac paine, dulciuri, prajeli, sucuri, nu mai mananc dupa 7, beau multa apa si ceai verde si nimic! Pe langa astea vreau sa iau niste pastile. a folosit cineva pastile de slabit care au dat si rezultate? Stiu ca nu e bine ceea ce fac dar ma streseaza rau cele 6 kg de care vreau sa scap. dau funda si nu vreau comentarii rautaciose.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Depinde si ce pastile sunt... uni fac combinatia Efedrina-aspirina-cofeina care este extrem de periculoasa cofeina creste tensiunea si ritmul cardiac si efedrina la fel. Probalbil fetita aceea a consumat pastile care contineau acest amestec sau unu dintre ele. Oricum trebuie sa intelegi ca aceste pastile de slabit sunt in mare parte o minciuna si nu te ajuta. Doar o dieta sanatoasa si sportul te va ajuta sa slabesti!

| Silvia93 a răspuns:

Nu lua de capul tau, o fetita din bloc de 17 ani a murit luand pastile de capul ei, de slabit.
Mergi frumos la un nutritionist, intereseaza te ce poti manca si ce nu facandu ti niste analize de sange.