| Mirunicadulceata a întrebat:

De aproape 2-3 saptamani imi scade in fiecare zi glicemia daca nu mananc ceva dulce, ma doare capul in fiecare zi si daca mananc dupa o ora sau doua maxim ma arde stomacul si ma doare si in capul pieptului si respir greu..Acum 2 ani am aflat ca am gastrita cronica si mereu vomitam dupa orice masa.Ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-ti scade glicemia, atunci nu mai vorbim de gastrita, ci de diabet.
Mergi la medic sa-ti faci teste care pot confirma un stadiu de pre-diabet sau chiar diabet.
Cu medicatie si dieta speciala, poti reversa complet diabetul daharat (de tip 2) si poti fixa gastrita de asemenea.

1 răspuns:
| croissant a răspuns:

Draga mea cu sanatatea nu este joaca. Te sfatuiesc sa mergi la un consult