| PopaRaluka a întrebat:

De aproape. 2 ani imi curge o chiestie alb - gelatinos din vagin si nu mia venit inca ciclul cand se usuca pe chilot este galbuie nustiu ce este, mie rusine sa- i zic mamei!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NatyAriana24 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vb cu mama ta
Iar in al doilea rand chestia aia este o scurgere vaginala in anumite cantitati este normala la femeile sanatoase, aceasta fiind modalitatea vaginului de a se curata singur si de a mentine o stare de echilibru. Asadar, cand vaginul este sanatos se mentine "in forma" tocmai prin aceste secretii, perfect normale.

Acest lichid secretat are un usor miros, o consistenta laptoasa, o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie. Cantitatea secretata variaza in functie de ciclul menstrual si de la femeie la femeie.
Se poate intampla si inainte de a-ti veni menstrutia si este normal, se intampla la pubertate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu mama ta. Ei nu trebuie sa-i ascunzi nimic. Si este normal. Asta se intampla inainte sa iti vina. Nu trebuie sa te ascunzi de mama ta.

| AndreiPop2889 a răspuns:

De ce sa iti fie rusine.Crezi ca mama ta va rade de tine? Nicidecum. Spune-i, vorbeste cu ea cand ai probleme ca sigur o sa te ajute