| queneen a întrebat:

De cam aproximativ 3 zile ma doare capul si mai ales in spate, mai sus de ceafa si cateodata o singura parte a capului iar uneori tot capul doar ca pe dinauntru (nu stiu cum sa explic) si parca simt ca imi amorteste.
Credeti ca s-ar putea sa ma fi tras curentul?
Tot de atunci iau si paracetamol o data la 6 ore si parca simt ca isi face efectul uneori

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vomiți, stomacul, ceafa, capul, te mănâncă pielea corpului (prurit), plângi.
Sau o stare temporară în care organismul se resetează după ce l-ai supărat cu ceva, sau începutul unei boli care trebuie tratată de un medic.
Repaos la pat, că azi e duminecă, regim alimentar de cruțare, adică un pic de mâncare și ceai. Iar dacă nu trece până luni, la medic.

| anonimg a răspuns:

Să fie vorba despre o tensiune arterială ceva mai ridicată. Ți-ar prinde bine o vizita la medicul de familie. Și multă apă.

| Speranta12 a răspuns:

Durerile la ceafa sunt de la oboseala. Cand nu dormi noaptea, cand nu dormi destul, cand te obosesti pe timpul zilei si atunci cand stai prea mult cu ochii in calculator, te apuca durerea la ceafa. Suprasolicitare. Dormi, ia aer ma mult, bea ceaiuri, stai si linisteste-te, fara calculator, telefon 1 zi-doua.