| fabi14 a întrebat:

de cate ori pe saptamana este bine sa-ti faci baie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Depinde ce activități faci ziua și cât de tare te murdărești.
Este bine să îți faci baie de fiecare dată când ești murdar.
Deoarece fiecare om este diferit, uni se spală de 2-3 ori pe săptămână alții o singură dată pe săptămână, nu e o regulă, adică nu e obligatoriu să faci baie de x ori pe săptămână.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu trebuie sa faci un dus seara si un dus dimineata. Copiii sub 10-11 ani se pot limita la cel de seara. vara, cand e cald, poti simti nevoia sa mai faci un dus in cursul zilei. Parul se spala la 3 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De fiecare data cand puti

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În sezonul rece se poate face duş/baie o dată pe zi ( preferabil seara ), iar în sezonul cald este recomandat să faci duş/baie de 2 ori pe zi ( dimineaţa şi seara ).
Părul se spală de 2 ori pe săptămână.

Toate cele bune.

| Danny1212 a răspuns:

In fiecare zi, pentru ca corpul elimina niste substante urat mirosiatoare, insa pe cap peste 2 zile 1 zi, depinde ingrasarea parului.

| fabi14 explică:

Dau funda