| anonim_4396 a întrebat:

Buna! De cateva luni, cand simt ca am scaun diareic si inainte de a-l avea, cu cateva ore incepe sa mi se faca rau, sa simt ca raman fara aer, nu imi pot controla respiratia, am greata si imi vine sa vomit, mi se face cald, tremur si cred ca in acelasi timp am si atacuri de panica. Am fost deja la doi doctori de interne si mi-au dat tratament dar fara folos. La ce doctori as putea sa ma mai duc in afara de gastroenterologie si interne? Acum simt ca imi este si sensibila zona aceea numita furca pieptului si pana deasupra de buric.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti merge la un psihiatru, ca acela trateaza atacurile de panica, tremuratul samd.
Sanatate multa!

| sweetys a răspuns:

Mergi si pe ceva neurologie. Sunt cazuri in care avc urile vin însoțite de greata si varsaturi, si nu neaparat de amorteala. Este posibil sa ai probleme cu tensiunea sa o ai oscilanta. Daca problema este chiar atat de grava.

| BAndreea12 a răspuns (pentru sweetys):

Nu cred totusi ca ar putea fi AVC pentru ca greata aceasta fara varsaturi o am de azi vara si am zis ca cel mai probabil este pe baza psihica, doar ca de saptamana trecuta m-am racit si de atunci sunt mai accentuate greturile.