| Denișaaabaahhșoh a întrebat:

De cateva luni mi-am pus aparat dentar,dar am dintii cam galbeni. Oricat m-as spala, nu imi pot albii dintii.Ce pot face? Chiar daca am aparat pot face o sedinta de igienizare? Multumesc anticipat pentru raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tpuforyou a răspuns:

Nu ai albul natural al dintelui, o cauza ar putea fi lipsa unor minerale din dinti!

| ema_2625 a răspuns:

Foloseşte o pastă de dinţi pentru albire sau poţi merge la stomatolog să îţi recomande el.