| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

De cateva luni vreo 2, 3 vad ca-mi curge o chestie albicioasa dar se lipeste de chilot si miroase cam urat. ce pot sa fac ca sa nu mai patesc asa? adica pot sa-mi pun tampon deja? Stiu ce e lichid vaginal parca, dar sunt ingrijorata. Pun intrebarea pentru ca vad ca de mult imi curge asa ceva... As putea purta tampon? Am observat ca si sanii s-au rotunjit cat de cat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Este ceva normal, nu e cazul să îți faci griji.
Ai grijă la igienă, și poartă în fiecare zi protej-slip, pentru a te simți fresh.
Sănătate!

| NuStiuCeNumeSaImiPun explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Ce e protej-slip? de unde l-as putea cumpara?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru NuStiuCeNumeSaImiPun):

Protej-slip-urile sunt niște absorbante mai subțiri, parfumate, pe care le lipești pe slip.
Le poți cumpăra din orice supermarket/magazin de cosmetice, cutia costă în jur de 5-10 lei.
Îți recomand Discreet sau Bella.
Baftă!

| BlueOctober a răspuns:

Pai eu am avut ceva asemanator cand am avut candida, e o ciuperca pe care 80%din femei o au la un moment dat nu e nimic grav dar e incomod.Te mananca,miroase urat si parca te deranjeaza ceva si in vagin nu? nu iti pune tampon nu e deloc indicat, candida se face din cauza igienei neadecvate.mie mi-a trecut cu spalaturi vaginale cu ceai de musetel acestea se fac cu un irigator special cumparat de la farmacie, cu niste pastile foarte bune dar nu mai stiu cum se numesc iar mancarimile cu un unguent foarte bun.Eu nu sunt doctor iti spun din experienta mea, de aceea te rog sa te duci la un medic ginecolog poate fi altceva mai grav. Daca nu ai mai fost pana acum nu-ti fie frica e mai mult decat normal sa te duci si crede-ma e foarte bine sa te vada un ginecolog