| IonelaIonela2019 a întrebat:

De cateva zile am stari de greață, aparent amețeală si parca un tremurat ciudat. Stiu ca mai tremur cand mă supăr foarte tare, dar zilele acestea am incercat să-mi păstrez calmul și observam ca în timp ce stăteam pe Facebook deodată mă lua un tremurat mic. La fel si ameteala si starile de greață care sunt zilnice, indiferent de moment al zilei. Uneori durează toată ziua. Mentionez ca nu prea mănânc, daca mănânc o data in zi si atunci ceva ca să zic ca am mâncat, nu am pofta de mâncare. Am trecut printr-o despărțire, nu sufăr prea mult si o posibilă sarcină iese din discuție. Si de ceva vreme fumez cate o țigară, două pe zi. Aceste simptome se pot datora faptului că m-am apucat de fumat sau ar trebui să-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tremuratul te ia de la faptul ca nu maninci scade glicemia, si de la fumat numai fuma te distrugi, ce varsta ai? Pune mîna si manincă, starile de greață sunt de la țigări numai fuma.

| IonelaIonela2019 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Păi eu as mânca, dar nu am pofta deloc... până si din mancarea preferată am mâncat foarte puțin...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IonelaIonela2019):

Din cauză ca fumezi i ti taie pofta de mincare, ia sa vezi daca renunti la fumat manînci orice.Ce varsta ai?

| sierra1 a răspuns:

"pe Facebook deodată mă lua un tremurat mic...ar trebui să-mi fac griji?"

oo, da, pare ceva serios, fă-ți urgent un rmn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai lipsa de vitamine.Mergi la un medic si fa niste analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tremur deodată si am greata.+multe altele pe lângă astea

Răspuns utilizator avertizat
| Nume6 a răspuns:

Nu putem să stim ce ai, poate fi orice, simptomele tale sunt comune la multe afecţiuni. Cel mai bine e să mergi la doctor, sau sa incerci sa mananci si sa lasi tutunul ca să vezi după cum îţi e.

| IonelaIonela2019 explică:

Apropo... am început să fumez acum câteva zile. Într-o zi am fumat de supărare vrei 5-6 țigări una dupa alta, si apoi am continuat zilnic cu una, două. Si cam de atunci am starile astea