| anonim_4396 a întrebat:

Bună! De câteva zile ma doare mana stanga, mai jos de umăr, mai exact se produce o durere la nivelul mușchilor.Mentionez faptul ca nu am făcut nimic care sa provoace aceasta durere. Știe cineva ce ar putea fi? Ma pune pe gândul faptul ca durerea persista de ceva timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ține căldură la braț. happy
Și eu am avut astfel de dureri, venite pe neanunțate, in urma cu niste ani, tot pe durata iernii. In cazul meu, farmacista mi-a spus că am răceală la articulații. E-adevărat că purtam pulovere destul de subtiri. Mi-a dat Midocalm (nu se eliberează fără prescriptie medicală, dar fiindcă era recomandarea ei, mie mi-a dat) și Neo-Endusix. După 3-4 zile am scăpat de durere.

Roagă o farmacistă să te ajute, o va face cu drag.

PS. Poți incerca si cu geluri antiinflamatoare, dar eu le-am considerat întotdeauna... apă de ploaie.

| justlikenobody a răspuns (pentru floresdemayo):

Mulțumesc pentru sugestie!

5 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Ar fi mult mai bine daca maine te-ai prezenta la medic. Simptomele pe care le ai sunt prea vagi pentru a afla un raspuns corect pe acest site.

| floresdemayo a răspuns (pentru foxsilver):

Foxsilver, welcome back! happy

| foxsilver a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine te-am regasit si eu!

| justlikenobody a răspuns (pentru foxsilver):

Bine..mulțumesc!