| DumiY a întrebat:

Buna!
De cateva zile ma dor foarte tare ovarele. Menstruatia trebuia sa imi vina acum 4 zile dar nu a aparut. De obicei inaintea menstruatie cu o zi -doua ma durea spatele. Ei bine m-a durut si spatele acum cateva zile, dar durerea de ovare o am cam de o saptamana. La inceput am crezut ca e un semn inaintea menstruatiei dar nu stiu ce sa cred.

Voi ce ziceti: credeti ca imi va veni in urmatoarele zile menstruatia sau am o problema la ovare?
Ce ar trebui sa fac sa nu ma mai doara?
Ps: menstruatia o am de aproape 2 ani( fara cateva zile big grin) si e neregulata.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Deci excludem din start contactul sexual!
Atunci pot fi alte cauze: stres, unele medicamente, raceala, dezechilibre hormonale in organism.
Ar fi bine sa urmaresti putin sa vezi cum decurge.
Daca iti va intarzia mai mult de 10 zile maxim, iti recomand consultul unui medic specialist.
Menstruatia se regleaza dupa 2 ani sau mai mult.
Iti recomand ceai de cretisoara este stimulent hormonal, ajuta la reglarea ciclului la 28 de zile si diminueaza si discomfortul creat de crampele menstruale.
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un ecograf pelvian, mergi la medic, poate fi o anexită bilaterală.
Nu știe nimeni când îți vine ție menstruația!
Pa, pa.

| Oliveoo a răspuns:

Menstruatia e de obicei neregulata, durerea de ovare insa e clar un semn ca esti racita. Ar trebui sa mergi la un ginecolog pentru ca nu e de joaca cu ovarele.

| ioana2796 a răspuns:

Cred ca poate fi vorba de o raceala la ovare, sau pur si simplu o dereglare hormonala daca tot zici ca e neregulat.
Mai asteapta ceva timp sa vezi cum te mai simti, daca nu mergi la medic si o sa iti dea ceva, antibiotic.

| IngerashCuBomboneleSimo a răspuns:

Buna,eu cred ca nu ai vreo problema la ovare... daca menstruatia e neregulata poate o sa iti vina mai tarziu... Sper sa fie bine