| Wordofthat999999 a întrebat:

Am 19. Daca ma dor putin ovarele in partea de jos a abdomenului si simt o usoara durere foarte foarte putin dar simt asta, inseamna ca trebuie sa-mi vina menstruatia? Deoarece asta e a 3a săptămâna de cand nu mi-a venit menstruatia si cred ca urmatoarele zile o sa-mi vina, deci asta e semn ca imi va veni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da posibil sa vina menstruatia sau sa te fi racit la ovare

| WhatABeautifulDay a răspuns:

La 19 ani nu e prima data cand ai menstruatie deci mi se pare normal sa stii care sunt semnele, doar ti se intampla in fiecare luna de cativa ani. Durerile sunt intr-adevar un semn al menstruatiei, precum si dureri de spate, sani umflati.