| SCG8 a întrebat:

DE cateva zile mi-au aparut pe corp niste pete rosii care nu ma mananca nici nu simt ca le am si petele au inceput sa se raspndeasca pe intreg corpul si sa se inmulteasca. Deci imi puteti spune va rog ce am si ce tratament pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi alergie sau purpura care-i extrem de periculoasa. Fa un consult dermatologic urgent.Sanatate!

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E nevoie sa mergi la medic pentru consult si tratament. Poate fi vorba de purpura.
http://www.i-medic.ro/boli/dermatita-atopica

| Raniia a răspuns:

Confirmarea unui diagnostic se face in urma unui consult medical.Fa-i o vizita medicului de famile pentru indicatiile necesare si tratamentul potrivit.

| larisalary12 a răspuns:

Ar putea fi o alergie sau o boala de piele

| Toader_Alex_1989 a răspuns:

Probabil toxinfectie alimentara ..aduti aminte ce ai mancat zilele astea si probabil ceva nu ti-a cazut bine!