| Fumiko a întrebat:

Buna, de ceva timp a inceput sa imi creasca gingia de sus si mi-a crescut pe jumatate de masea, este doar pe partea din spate a gurii.
Eu am fost acum mai mult timp plecata si am stat 2 saptamani si ceva si apa de acolo era putin galbena si mirosea iar dupa ce m-am intors nu dupa mult timp am observat ca mi-a crescut putin gingia peste masele.Am dezinfectat periuta dar nu stiu ce altceva sa mai fac.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Poate ca-ti creste o masea de minte. Si mie mi-a crescut o masea de minte gresit. Incepuse sa creasca peste o masea existenta. Crescuse gingia si iesise deja si o parte din masea. Am stat in dureri cumplite, pana am mers la dentist sa-i faca extractie.

| blzer a răspuns:

Salut,
Consultă cât mai rapid un stomatolog să ți-l extragă pentru că altfel o să ai dureri cumplite când va crește și mai mult.
Din câte știu eu, nu costa atât de multe o extracție.

Ai grijă de tine! happy