| DiandraJo a întrebat:

Bună
De ceva timp am junghiuri in mână stânga, ceea ce ma cam îngrijorează
Nu mereu, dar am avut junghiuri și luna trecuta
M am gândit ca am ceva la inima, dar mi am făcut un ekg acum un an și a ieșit rezultatul foarte bun
Mai are cineva asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai nevralgie intercostala,si eu am,la miscare,respiratie profunda,miscare rapida,cand radem,si pe mine ma inteapa in partea stanga,si eu am facut eco cardiac, test de efort, ekg nimic, dar asta nu inseamna sa nu mergi la medic, si eu caut sa vad cum rezolv asta https://www.libertateapentrufemei.ro/......tercostala

| Violleta2022 a răspuns:

Doar paranoia este de vina, ca inima nu are nimci cu spasmele musculare.
Daca aveai probleme grave cu inima, iti amortea mana, nu aveai junghiuri, si ai fii avut concomitent, gheara in piept, ori tu nu ai asa ceva.
Ceea ce ai tu, se cheama: Ipohondrie!

| psica a răspuns:

Mai fa-ti un ekg acum recent, peste 1 an s pot intampla multe, daca tot asa te simti fa investigatii