Întrebare recomandată | aaandreea1708 a întrebat:

De ceva timp ma confrunt cu o durere in gat. Am fost la endocrinolog si am facut un ecograf, si mi-a gasit un chist in zona centrala, ca sa zic asa. Mi-a prescris Eutyrox,Ca, Se si Mg. In urma cu cateva zile mi s-a umflat partea dreapta a gatului, in partea de jos. Doctorita mi-a dat sa fac niste analize in urma acestui ecograf (se vedea intr-adevar partea mai voluminoasa). Rezultatele au fost ok, nici o problema cu glanda. M-a indrumat catre orl, caci nu stie ce ar putea fi. Ce parere aveti? Mentionez ca in vara am avut puroi la amigdala dreapta, nu am luat antibiotic sau ceva, s-a dus de la sine cu ceaiuri, tantum. Discomfortul este foarte mare, mai ales cand mananc carne. Ma doare doar partea dreapta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DragoStefaN a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

Punct.