| andreeahello a întrebat:

Buna!
De ceva timp ma confrunt cu stari de greata aproape zilnice
Cred ca am ceva la fiere fiindca simt gust amar pe gat
Imi vine sa vomit dar nu pot si am auzit ca sunt persoane care nu pot elimina acel lichid.
As vrea sa stiu ce ar trebui sa fac...
Multumesc! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Foarte posibil ca problema ta sa fie de natura biliara. Trebuie sa iei trimitere catre un gastroenterolog si apoi sa faci analize de sange si eco abdominala, apoi cu tratamentul prescris te vei face bine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Aici nu te poate ajuta nimeni.

| CuriousStuff a răspuns:

Sa mergi la medic. Sunt mai multe boli care dau simptomele astea, medicul dupa ce iti face niste analize si investigatii o sa-ti zica ce ai si cum sa tratezi.

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu vreau să fac vreo aluzie ciudată, dar eu știu că atunci când ai stări de greață sunt semne că ești gravidă...

| andreeahello explică (pentru MeForeverAlone):

Nu e cazul, dar mersi pentru raspuns laughing

| MeForeverAlone a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Cu placere!
Scuze daca te-am jignnit sau ceva, eu doar mi-am dat cu parerea