| AdyTM a întrebat:

De ceva timp. ma tot doare capul in partea din spate, adevarul e ca cam trag curent, credeti ca de asta? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

In medicina, treaba cu acel curent nu exista. Se spune ca simtim curentul, despre care tu spui, fiindca avem o lipsa de calciu si oasele sunt rarite! Mai tarziu rarirea va fi gasita sub denumirea de osteoporoza! Totusi, curentul tau poate fi o solutie la problema ta, insa ai grija sa nu fie de la tensiunea arteriala. Masoara-o cateva zile, cand te doare capul si cand nu te doare, si vezi cum este si da-mi de stire! Durerea mai poate fi datorata si statului prea mult intr-o anumita pozitie, adica cu capul prea mult in jos sau pe spate. Da mai multe detalii! Sanatate!

1 răspuns:
| petre059 a răspuns:

Stai bland ca nu are cum sa "ti se rareasca oasele", ori e de la curent oride tensiune.Baga vata in urechi si vezi daca mai te doare.Sau daca stai mult la PC si de aici se poate sa te doara.