| aLexG1 a întrebat:

Am și eu o problema când ma ridic din pat ma doare puțin capul partea din spate. Credeți ca este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Masoara-ti tensiunea.

| annakarenina a răspuns:

Poate fi din cauza ca te-ai ridicat brusc dupa ce corpul tau a fost relaxat, si este posibil, ca la un moment dat sa iti fi fost frig fara a-ti da seama, insa cel mai bine este sa intrebi un doctor deoarece poate fi ceva inofensiv sau ceva grav, zona respectiva fiind foarte sensibila atat la stimuli interni cat si la stimuli externi.

| WaterDrop a răspuns:

Poate fi de la pozitia in care dormi sau tensiune/probleme ochi. Daca este doar scurta si nu se mai resimte pe timpul ziei, probabil nu este nimic grav.

| Aberdeen a răspuns:

Atunci când te trezești? Probabil felul în care ai dormit. Poate ai patul foarte moale, ceea ce nu este prea sănătos pentru coloană, și durerea de cap sau de gât poate fi generată de calitatea pernei pe care ai dormit.

| aLexG1 explică:

Nu dimineața neapărat în cursul zilei.