| Beiibby a întrebat:

De curand am aflat ca bunicul meu are cancer la coloana...nu prea am mai auzit de aceasta boala. As vrea sa stiu ce riscuri exista si daca din aceasta boala se ajunge la deces.
Help pls. fara raspunsuri idioate sadsadsadsadcryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.ortopediaonline.ro/content/view/53/49/ ai multe detalii, inclusiv tratament. Sanatate si numai bine!

4 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Da exista din pacate si acest cancer,multe nu pot sa-ti spun decit ca-mi pare rau si fa-i viata frumoasa bunicului tau,rasfata-l la fel cum a facut el cu tine,ajuta-l,imbarbateaza-l,arata-i toata dragostea ta, asta o sa-l ajute sa treaca mai usor peste suferinta, multa sanatate si ramii linga el pina...multa sanatate

| RS4 a răspuns:

Nici eu nu am auzit, doar de cancel la colon! si de obicei, da, se ajunge la deces. Putini sunt cei care scapa de cancer, indiferent la ce e!

| Andreea_3862 a răspuns:

Asta este viata, un mare mister: venim pe Pamant, traim si apoi plecam. Moartea nu inseamna sfarsit sau tragedie, asa o numim noi pentru ca nu stim ce e dincolo. Ce i se intampla bunicului tau nu trebuie sa te sperie deloc. Dumnezeu il vrea de acum sus in Cer cu El, si i-a dat timp sa se desparta de voi.

Răspuns utilizator avertizat