| LaFleurBelle a întrebat:

de ieri m mi-au aparut pe degetele de la mana stanga, deasupra unghiei, niste bubite care ma mananca (sunt pline cu lichid, micute si dese), iar daca ma scarpin ma ustura, de la ce au aparut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kscorpio a răspuns:

S-ar putea de la manichiura adica de la foarfecuta ar trebui dezinfectata mai ales daca isi face si altcineva manichiura cu ea. Nu mai zic daca ti-ai facut-o la coafor undeva. Da-ti cu spirt si cu unguent cu galbenele si catina o sa iti treaca pana la urma, dar dezinfecteaza foarfecuta. Vorbesc din proprie experienta am avut si eu cand eram pustoaica asa ceva si mi-a trecut.