| CosminBone a întrebat:

Mi-a aparut ceva mai jos un pic de gat la stanga sunt niste bubite asa legate intre ele sunt rosii si ma mananca dar nu ma scarpin, mama m-a dat cu niste pudra ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am păţit-o şi eu, e foarte probabil să fie o muşcătură de ţânţar,ceva. E bine că te abţii de la scărpinat, fiindcă eu cu cât m-am scărpinat mai mult, cu atât s-a întins iritaţia. Poate nu o să treacă foarte repede, dar nu-i grav.
Totuşi, dacă nu dispare în maxim o săptămână, ştii ce ai de făcut...Doctor!

| ReusxD a răspuns:

Poate sa fie aricela.

| IonutzWoW a răspuns:

Probabil este o iritatie.Nu ai de ce sa-ti faci griji fiindca vor disparea

| Postelnicu_Alexutzu_1999 a răspuns:

Am eu un coleg care are un frate care are si el aceeasi chestie sunt niste bubite care au aparut de la o alergie sau iritatie ar trebui sa dispara el le are de vreo 2 saptamani si deja incep sa dispara sa nu incerci sa le storci ca se irita mai rau sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| ProfesorulDePauza a răspuns:

Pojar,vaicela sau o alergie dar nu este grav daca este una din astea 3