| Daughter a întrebat:

De ieri ma doare capul foarte tare, in laterala doar in partea dreapta. Daca as putea sa descriu durerea, as asocia-o ca pe un junghi, o fulgerare. Parca ma doare si putin urechea dreapta (dar nu sunt sigura daca e doar o impresie sau e tot durerea de cap). Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, chiar și adunate împreună:
-raceala, statul în curent
- lipsa consumului de apă
- lipsa vitaminelor, adică a consumului de verdețuri, salate, crudități (acestea au vitaminele de care avem nevoie zilnic)
- otită.
Te sfătuiesc ca măcar la farmacie să dai o fugă, să îți spui durerea acolo, și cu siguranță farmacista îți va recomanda ceva potrivit.

| Rotazi a răspuns:

Ti-ai masurat tensiunea? Din descrierea ta, asta reiese.
Dar orice ar fi, du-te azi, urgent, la medicul tau. Daca nu mai este, mergi la urgente. Pentru ca nu cedeaza (de ieri) si asta e grav.