| cristi085 a întrebat:

Buna, de ieri ma doare spatele in partea stânga, sus, nu umărul, cum ar veni in spate la inima, dar in spate, și doar in acea zona, in dreapta nu ma doare, oare se poate sa fie? Eu obișnuiesc sa ies in fiecare seara cu bicicleta și ma gândesc sa nu fie de la poziție, sau de la coloana, pentru ca mi s-a spus ca am început de scolioza?! Dar de ce ma doare doar in zona așa și nu in ambele?! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg de 4 ani pe bicicletă, practic ciclism la modul intensiv, distanțe lungi în afara orașului. Doar anul acesta și pana în prezent am mers 3200 km, asa ca fapt divers. Nu am pățit din cele descrise aici. Asta daca nu cumva folosești o bicicleta cu mărimea nepotrivită pentru tine sau folosești bicicleta cu șaua greșit poziționată.

Răspuns utilizator avertizat
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salutare.
Probabil din cauza efortului și poate a poziției inconfortabile, e doar o părere.
Îți recomand să mergi la un consult medical pentru a fi sigur ce îți face rău, deoarece pe această platformă sunt puține șanse să primești un răspuns de la un medic specializat, iar dacă vei primi un răspuns, fiecare îți va răspunde din propria experiență și cu simptomele pe corpul său.
O seara frumoasă!