| OanaG a întrebat:

De marti am dureri de stomac si diaree, in jur de vreo 3 scaune pe zi..moi(apoase). Iau tratament de ieri, ercefurtl, no-spa si omeprazol. insa durerea de stomac persista,si diareea la fel. Tin si un pic de regim,constand in oua, branza..paine prajita, orez..insa nu stiu ce ar putea fi,un microb cv. A mai trecut cineva, prin ce am trecut eu? Ce ati folosit? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Săru"mîinile, ia 2 pastile de imodium, imediat te vindeci, iar dacă totusi persistă diareea ceea ce nu cred după 2 imodium, ia cărbune de la farmacie, posibil de la apă ai făcut infectie, si organismul asa reactionează, scoate răul afară prin diaree apoasă, mănincă, brînză, pîine prăjită, orez sau morcov fiert, nu bea acidulat, nu bea rece, nu alterna rece cu cald, adică băuturi reci cu mîncare fierbinte, pînă nu te faci bine, multă sănătate, ce virstă ai? Scuză mi indiscretia, sărut mîna.

| Kaℓi a răspuns:

Analize de sange, e posibil sa ai Helicobacter pylori. Daca e, trebuie sa faci tratament serios cu antibiotice.

| TeooQrr12 a răspuns:

Hei hei! happy
Eu ti-as recomanda sa mergi URGENT la un specialist inainte ca lucrurile sa se agraveze si mai tare. Da, poate fi un virus sau e posibil ca acea dieta pe care o ti sa nu-ti priasca. "Fugi" repede la un doctor specialist.
Mult succes! happy