| AlexaGamer a întrebat:

Ce pastile pot lua dacă mă doare capul? Și pur și simplu mi-e greață când mănânc brânză/cașcaval sau chestii de genul. Înainte îmi plăcea să mănânc brânză dar acum mănânc doar pâine prăjită cu orez sau cu gem de afine. Astăzi n-am fost la școală că aveam și diaree (pare scarbos știu, dar n-am ce sa fac).
Și săptămână trecută am avut același lucru și mi-a trecut dar ieri când am mâncat de la McDonald's cu brânză yucks m-a reapucat. Și fiindcă ziua mea este duminica asta, o să mă duc la Aqua Park Nymphaea dar nu cred că voi putea, dar vreau sa mă duc acolo. Deci ce pastile trebuie sa iau? Și am și nasul înfundat și când înghițit apă sau altceva mă doare gatul. Este semn de răceală? Mda știu că sunt niște întrebări absurde dar mno.
Ajutați-mă vă rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nas înfundat plus greață = alergie. Diaree- îți lipsește acumo enzimă care procesează proteinele din lapte brânză.
Nu mai mânca brânză.

2 răspunsuri:
| ZXYU a răspuns:

Daca te doare capul foarte rau poti lua brufen 400