| Paula14 a întrebat:

De o zi am usturimi la urinare, urinez des si sangerez. Am cautat pe internet si am gasit ca poate fi cistita. La doctor nu ma duc pentru ca trebuie sa ma duc cu mama...si ce ar fi sa afle nu ar fi foarte placut pentru familie big grin. Ce sa fac? Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PaulTheBoneBreaker a răspuns:

Dupa simptome pare cistita acuta. Cu asta nu e de gluma, mai bine te duci la doctor.

| aniri2000 a răspuns:

Posibil sa fi facut o infectie dar nu te teme du-te la farmacie si intreaba farmacista de niste medicamente.Totusi ar fi potrivit sa vorbesti cu mama.

| lorelore a răspuns:

Sigur ai facut o infectie ....incearca sa te ingrijesti nu mai umbla cu spatele gol sau nu mai sta jos pe trotuar si incearca sa stai in apa calda nu fierbinte cat consideri ca e bine pentru tine dar daca vezi k nu iti trece du-te la doctor cu sau fara mama pana la urma sunt analize nu cred ca e nevoie si de ginecolog, e de ajuns o analiza de sange si urina....bafta

| adriana07 a răspuns:

Oricat de neplacut ar fi pentru familie, mai importanta e santatea ta.