| anonim112233dia a întrebat:

De un an de zile nu reusesc sa scap de o infectie vaginala. Cand am facut primul control ginecologic mi s-a spus ca am o ciuperca dar ca nu este nimic grav, trebuie tratat timp de 10 zile cu ovule, un tip de pastile de baut si spalaturi vaginale. Dupa primul tratament nu am mai avut probleme timp de vreo 6 luni,dupa a inceput din nou sa am scurgeri,usturimi, si mancarimi. Am mai facut tratamentul de 2 ori (dupa alte vizite la ginecolog) dar nu am rezolvat nimic. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Partenerul tau sexual a fost tratat in tot acest timp; pentru ca daca nu urmeaza si el tratamentul, nu vei face decat sa te reinfectezi dupa fiecare tratament pe care il faci. http://www.i-medic.ro/......i-vaginale

5 răspunsuri:
| vicky2002 a răspuns:

Ai mers la acelasi medic? Daca da, sfatul meu este sa mai ceri si alte pareri.

| secretlove2014 a răspuns:

Ia si incerca gynophilus pentru refacerea florei vaginale, daca zici ca totul a iesit negativ, asa a fost la mine am fost la farmacie si am luat aceste ovule, sunt foarte bune mi au disparut simptomele dupa 2 3 zile tratamentul este de 7 si nu sunt interzise contactele sexuale, si in timp ce iei ovule 2 pe zi sa nu faci spalaturi ca saracul vagin e satul de atatea antibiotice si spalaturi

| secretlove2014 a răspuns:

Aceste ovule costa 39 lei in farmaciile dona, si daca vrei poti sa mai cumperi un flacon pentru intretinere 1 pe zi 14 zile dupa ce iei primele 7 zile de 2 ori pe zi, eu mi am amintit de aceste ovule ca avusem acu 3 ani candidoza si cu acest tratament am tratat o in 14 zile dar daca vaginul te irita, deranjeaza in 7 zile esti bine crede ma! ovulele nu sunt antibiotice, dar sunt foarte multumita de ele

| anonim112233dia explică:

Nu,am fost la medici diferiti. Iar ultima oara cand am fost mi s-a facut si test la secretia vaginala dar a iesit totul negativ (ca si cum nu as avea nimic )

| anonim112233dia explică:

Si ce tip de tratament ar putea face el? Ce pastile?