| Gabriela_Serban_Si_1995 a întrebat:

De vreo 14 zile tusesc intruna, in primele 7 zile am avut o tuse seaca si am tratat-o cu Paxeladin, dar nu si-a facut nici un efect asupra tusei. dupa am dat-o in tuse productiva, iar de vreo 3 zile ma dor plamanii si burta cand tusesc + ca tusesc pana vomit, pofta de manacre nu mai am. Va rog sa imi dai sfaturi! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Si eu cand eram mai mica am luat Paxaladine si la fel, nu a avut niciun efect, pe langa gustul rau.
Mergi la medicul de familie sa iti dea o reteta cu un tratament adecvat.

| Gabriela_Serban_Si_1995 explică:

Iti recomand sa te duci la spital. Anul trecut mi s-a intamplat acelasi lucru ca si tie, am fost la spital si m-au internat, in 5 zile m-am facut bine. Du-te si ia-ti trimitere de la medicul de familie, sau poti sa te duci si fara trimitere, deoarece poate fi o urgenta.