| sftb a întrebat:

de cateva zile am o tusea seaca si productiva uneori si niste crize de tuse pana imi vine sa vomit. Ce este de facut? Iau aerius si tusin forte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Poate eşti răcit la plămâni. Du-te la medicul de familie şi ia ce medicamente îţi prescrie el/ea.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti răcit/ă mergi la medicul de familie sa i ti dea rețetă sa te consulte sa vada ce ai.

| Florin458 a răspuns:

Sa mergi la medicul de familie si daca nu rezolva iti poate da o trimitere la un alergolog.