| DanutzzaMaria99 a întrebat:

De vreo 2 zile ma doare burta in dreapta in jurul buricului. Este o durere care nu ramane in acelasi loc se muta de colo colo mi-e frica sa nu fie apendicita dar nu ma doare acolo jos in zona apendicului este mai sus. Eu in trecut am avut probleme cu rinichii aveam nisip la cel drept se poate sa fie vreo piatra care se misca pe acolo? Sau pur si simplu trebuie sa imi vina menstruatia? Plzzz ajutor! Funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu pare apendicita si nici de cauza renala. Cel mai probabil e o colita sau sindrom premenstrual. Daca nu se remit simptomele dupa menstruatie, fa o vizita la doctor sa iti faca un set de analize.

| mona a răspuns:

Tot ce se poate sa fie rinichiul problema sau daca se apropie data menstratiei posibil sa fie si asta cauza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e colonul(intestinul gros)probail esti constipata

| diverse a răspuns:

Poate fi din cauza menstruatiei iar cu apendicita si eu am avut probleme si nu m-a durut in prtea apendicului ci mau durut rinichi si de fapt a fost apendicita care sa perforat daca o sa te doara mai tare in urmatoarele zile tias recomnada un ecograf